طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی در مشهد

دکوراسیون داخلی در مشهد

گروه مهندسی رویناک خدمات دکوراسیون داخلی در مشهد را به دو قسمت تقسیم نموده است قسمت اول طراحی دکوراسیون داخلی مبتنی بر اصول طراحی بین المللی ، روانشناسی حوزه دکوراسیون و چیدمان  بر پایه استفاده از متریال مناسب است و قسمت دوم اجرای دکوراسیون داخلی که بر پایه بررسی های انجام شده در گام اول که تحت نظر کارشناس متخصص در مرحله اول صورت می پذیرد در کنار و قدم به قدم با کارفرما صورت می گیرد .

شما میتوانید از طریق لینک مقابل با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان ما مشاوره نمایید.

 طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی در واقع عبارتند از چیدمان مناسب ، تزیین ، نظم بخشی ،  مرتب سازی مطابق با اصول معماری داخلی ، سبک ها متفاوت ، روانشناسی محیط و اشخاص می باشد . هنگامیکه ما از طراحی دکوراسیون داخلی صحبت میکنیم در واقع ترکیبی از تمامی این اصول که میتواند به یک طرح استثنایی و مطابق با سلیقه شما منجر شود سخن می گوییم .

طراحی دکوراسیون داخلی یعنی توانایی ارائه یک طرح توسط یک کارشناس و دکوراتور که از نحوه قرارگیری وسایل ضروری و غیر ضروری ( چیدمان ) گرفته تا طراحی المان های یک فضای مسکونی ، اداری ، تجاری مانند دیوار ها ، کابینت ها ، المان های تزیینی چوبی و هر آنچه میتواند به ظاهری زیبا و روح بخش به محیط متناسب با فضای کاربری و نیاز شما طراحی شود .

مراحل طراحی دکوراسیون داخلی

مراحلی که برای ارائه یک طرح دکوراسیون داخلی خوب طی می شود عبارتند از :

بازدید پروژه و برداشت

کارشناس به محل پروژه اعزام سپس طرح کلی به همراه ابعاد ، مواردی که میبایست جهت ایمنی ، زیبایی بهتر ، عدم ایجاد مشکلات حین و پس از اجرا مد نظر قرار خواهد گرفت و فضاها مورد بررسی و بازبینی قرار خواهند گرفت.

دریافت ذهنی و اسکچ کلی کارفرما

مهندس طراح و مشاور در صورتی می توانند بهترین طراحی دکوراسیون داخلی را انجام دهند که طرح آنها مطابق با طرحی باشد که ارائه می گردد . در این مرحله سعی بر آن شده تا بتوانیم حدالمقدور طرح قابل اجرا و پیشنهادی از سوی شما را دریافت کنیم و فعالیت خود را منطبق بر آن سوق دهیم .

پیشنهادات از سوی کارشناس

لازمه طراحی خوب دکوراسیون داخلی همفکری با کارشناسان است . کارفرما میتواند عین آن چیزی که مد نظر دارد را با همراهی تیم تحصصی رویناک به مرحله اجرا برساند در عین حال کارشناسان  مواردی را که می تواند به طراحی دکوراسیون داخلی زیبا ، مدرن ، کارآمد و در عین حال مقرون به صرفه باشد را در قالب طرح ارائه خواهند داد.

بازبینی و تایید نهایی توسط شما

طرح ها میتوانند شامل طراحی معماری داخلی ، دکوراسیون داخلی و چیدمان باشند که در نهایت با شما مرور خواهند شد و سپس پس از تایید نهایی توسط شما به مرحله اجرا خواهند رسید . لازم به ذکر است که شما میتواند در هر زمان و هر مرحله مشاوره دکوراسیون داخلی خود را از کارشناسان ما دریافت کنید.

اهمیت طراحی داخلی

شاید برای شما هم که ممکن است شخصی خوش سلیقه هم باشید پیش آمده باشد که یک نوع و مدل از یک وسیله مانند پرده ، طرح کابینت و .. صرفا در جایی دیده اید و یا شخصی طرحی خاص را به شما پیشنهاد میدهد و شما تمایل به خرید همان مدل دارید ، اما زمان پیاده سازی یا پس از آن متوجه خواهید شد که این سبک یا مدل برای فضای شما ساخته نشده است ! این همان عدم هماهنگی با اصول است که به زیان ختم می شود . طراح داخلی فقط از یک منظر به یک فضا و چیدمان نگاه نخواهد کرد و همه چیز را کنار هم رنگ و بو می بخشد . از این رو طراحی و دکوراسیون داخلی نتنها هزینه اضافی تلقی نمی شود ، بلکه مانع ضرر و زیان نیز می گردد .

اغلب افراد گمان میکنند که طراحان داخلی با طرحی که ارائه می دهد ممکن است هزینه های اضافی را بر مالکان تحمیل کنند ، شاید برخی طراحان بدون در نظر گرفتن بودجه مالک اقدام به طراحی کنند اما یک طراح خوب کسی است که بتواند مطابق با بودجه تعیین شده از سوی مالک یک طرح بهینه شده از لحاظ هزینه و دلچسب را ارائه دهد .

طراحی دکوراسیون داخلی در مشهد
دکوراسیون داخلی خانه مشهد

اصول طراحی داخلی منزل

هر طرحی از یک سری قوانین و اصول پیروی می کند که طراحی داخلی منزل یا همان دکوراسیون داخلی منزل نیز از این اصول مستثنی نیست در ادامه به مهمترین اصولی که باید در ارائه یک طراحی داخلی واحد مسکونی یا اداری یا تجاری باید مد نظر گرفته شود اشاره میکنیم :

تنظیم فضا در طراحی دکور ( Adjust the space )

طراحی دکوراسیون داخلی هیچگاه نباید با چیدمان لوازم فضا آغاز شود و یا به حاشیه هایی که باید در مراحل بعدی مد نظر قرار گیرد آغاز شود . یک طرح دکوراسیون داخلی خوب ابتدا پس از برداشت به بررسی فضا ها می پردازد و پاسخ به سوالی می دهد که از چشم بسیاری از افراد دور می ماند . برای طراحی و اجرای مطابق با سبک دکوراسیون داخلی در نظر گرفته شده  آیا نیاز به تغییراتی دارد ؟ در صورتی که پاسخ به سوال مثبت بود بررسی های لازم برای ایجاد فضا ها صورت میگیرد .

تاکید در طراحی دکوراسیون ( Emphasis on element )

طراح باید فضاهایی را بیابد تا زیبایی و جلوه بیشتر دکوراسیون داخلی شما بیفزاید !  این مهم زمانی به عملی خواهد شد که طراحی سلیقه را فارغ از نظر شخصی و مطابق به فضا و سبک دکوراسیون قابل اجرا یافته و با سایر عناصر موجود در طرح تکنیک تاکید را در طرح و فضا پیدا کند . لازم به ذکر است در بسیاری از طرح های دکوراسیون عمدتا تاکید ها فقط بر روی یک نقطه کانونی از فضا انجام میشود یا از آن به عنوان نقطه کانونی فضا نام می برند .

در حال حاضر در کشور ما نیز این روش باب شده  اما در اصول دکوراسيون داخلي ، هنر طراح داخلی منزل در این است که برای هر فضا یک فضا سازی اختصاص یافته یه خود را در نظر گرفته بدین صورت که اگر در نشیمن تاکید بر شومینه است یا در یک اتاق کنفرانس تاکید بر روی سخنران ، میز و فضای سخنران است الگوی چیدمان و طراحی داخلی را به گونه ای پِلیسمنت شود که المان مد نظر بطور کامل جلوه خود را به رخ ساکنین بکشد . اصل تاکید در دکوراسیون داخلی با اصل تقارن و هماهنگی در طراحی های داخلی رابطه ای نزدیک دارد که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت .

تاکید ( نقطه کانونی در طراحی داخلی )
دکوراسیون داخلی اتاق خواب

تعادل ، تناسب ، مقیاس و اندازه در دکوراسیون داخلی

در توضیح تعادل اگر بخواهیم خلاصه و مفید برای شما بیان کنیم ، اصل تعادل الهام گرفته از طبیعت در طراحی دکوراسیون داخلی است بدین معنی که وزن رنگ ها ، متریال ها ، همگن کردن محیط پیرامون با فضای مورد نظر ، عدم استفاده کم و یا افراطی یک اکسسوری یا رنگ ، استفاده از اندازه های نامتناسب در فضا همگی تجلی یک فضای متعادل و آرامش بخش است . فراموش نکنید همانگونه که یک طبیعت میتواند در عین تعادل و تناسب الهام بخش و در عین حال آرامش بخش باشد ، طراح نیز باید این ویژگی ها را برای محیط خلق کند .

طراحی دکوراسیون خانه
طراحی دکور و چیدمان خانه
دکور خانه و چیدمان اتاق خواب

رعایت اصول روانشناسی ، رنگ شناسی و فنگ شویی

در حال حاضر یک بعد دیگر در طراحی دکوراسیون داخلی که اخیرا مورد توجه بسیاری از مردم دنیا قرار گرفته است  مساله رعایت اصول روانشناسی در چیدمان فضای خانه و دکوراسیون داخلی است . این اصول از روانشناسی چیدمان ، اصول رنگ شناسی ، اصول عنصر شناسی گرفته تا فنگ شویی و تاثیرات نیروهای یین و یانگ ، جذب نیروهای مثبت و  .. ختم میشود . یک طرح معماری داخلی باید بتواند از تمامی جنبه ها یک کارفرما را راضی کند . بدیهی است در نظر گرفتن تمامی این جنبه ها در ارائه یک طرح خوب موثر است .

هماهنگی در طراحی دکوراسیون داخلی

اگر اغراق نکرده باشیم یکی از مهمترین قسمت های چیدمان عناصر و طراحی داخلی یافتن هماهنگی ، تطابق با سبک دکوراسیون مورد نظر ، قرارگیری المان ها بدون خروج از سبک است . هماهنگی و سبک شناسی هنر اصلی یک دکوراتور است . اگر یک دکوراتور خوب نتواند هماهنگی ها را کشف و به معرض نمایش بگذارد آن طرح هرچقدر هم زمان بر و پرهزینه باشد یک طرح دکوراسیون خوب نخواهد بود  . در ادامه به بررسی چند نمونه از سبک های دکوراسیون داخلی اشاره خواهیم کرد .

شما میتوانید از طریق لینک مقابل با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان ما مشاوره نمایید.

سبک های دکوراسیون داخلی منزل

در ارائه یک طرح خوب طراحی داخلی باید بدانید که چه سبکی قرار است اجرا شود. این سبک معمولا بسته به برخی موارد از جمله سلیقه کارفرما ، موقعیت مکانی و بافت موجود انتخاب می گردد .

سبک دکوراسیون مدرن

سبک دکوراسیون داخلی مدرن مدتی است به یکی از پرطرفدارترین سبک ها در طراحی داخلی خانه تبدیل شده است . این طراحی داخلی مدرن ویژگی های منحصر به خود را دارد و عمدتا مورد پسند افرادی قرار می گیرد که زیبایی را در کنار سادگی همراه با هنر می پسندند . ویژگی های این سبک عمدتا بدین ترتیب است :

 • المان های ساخت با تزیینی ساده در معرض دید قرار میگیرند .
 • از رنگ های طبیعی و برگرفته از طبیعت که عمدتا خنثی نیز هستند مورد استفاده قرار می گیرد ( این رنگ ها اغلب رنگ های خنثی و آن آکتیو را تشکیل می دهند ) .
 • از المان های طبیعی مانند چوب های طبیعی ، فولاد ، چرم های زیبا و ساده ، سطح هایی که دارای انعکاس نور هستند مانند مانند آهن و فولاد ، شیشه ها یا کروم استفاده می شود .
 • مبلمان و وسایل نشیمن اغلب با ارتفاع پایه کوتاه استفاده میشود .
 • المان ها اغلب به شکل مربع یا خطوط مربعی شکل کار میشوند .
 • میز ها اغلب پایه هایی به شکل مورب و غیر عمود دارند .
 • سعی بر آن است که از نور طبیعی محیط حداکثر بهره برده شود به همین جهت نیز از پنجره ها و نورگیر های بزرگ استفاده میشود .
 • در این سبک طراحی داخلی فضا از رنگ هایی با تنالیته سفید ، خاکستری ، مشکی ، دودی و طوسی بیشتر از رنگ های دیگر استفاده میشود .
 • شلوغی در اجرای این سبک جایی ندارد .
دکوراسیون داخلی سبک مدرن
دکوراسیون داخلی مدرن

سبک دکوراسیون مینیمال

دکوراسیون با سبک مینیمال یا همان مینیمالیست بر یک اصل اصلی استوار است آن هم “سادگی” . دکوراسیون داخلی با سبک مینیمال یعنی حذف المان های زائد و روح بخشی با سادگی ! برخی ویژگی هایی که در این سبک بیش از سایر مسائل مورد توجه قرار میگیرد عبارتند از :

 • عمدتا از رنگ هایی سفید و روشن یا رنگ هایی مانند خاکستری روشن ، طوسی ، پاستیلی و کمی بژ استفاده میشود .
 • در سبک طراحی داخلی مینیمال عمدتا از یک طیف رنگ محدود و انتخاب شده استفاده میشود .
 • توجه به نقاط کانونی و فضاهای خالی برای ایجاد جلوه های بصری در دکوراسيون داخلي ضروری است .
 • انتخاب نقطه کانونی و اکسنت وال برای استفاده تزیینات ساده و تکنیک تاکید .
 • استفاده از وسایل و مبلمان دارای خطوط صاف و تمیز که بتواند از لحاظ بصری چشم بیننده را متمرکز کند .
 • استفاده از سادگی پنجره ها و دریافت نور طبیعی میتواند تا حد بسیاری به زیبایی سبک دکوراسیون مینیمال بیافزاید .
 • پنجره ها اگر ساده و بدون تزیین رها شوند میتوانند یک دوست خوب برای دکوراسیون داخلی سبک مینیمال محسوب شوند .
 • در این سبک هنر اصلی خلق جلوه های بصری و ایجاد آرامش روحی در عین حال خلوتی محیط است .
دکوراسیون داخلی با سبک مینیمال
سبک دکوراسیون داخلی مینیمال مشهد

سبک دکوراسیون کلاسیک

دکوراسیون داخلی با سبک کلاسیک نوعی متفاوت از سایر سبک های طراحی داخلی محسوب میشود . این طراحی چیدمان و معماری داخلی به طراحی ماندگار یا دکوراسیون سنتی معروف است . از ویژگی های معماری داخلی با سبک کلاسیک در آن است که این سبک را به راحتی میتوان با دکوراسيون داخلي با سبک مدرن تلفیق کرد همچنین همانگونه که از اسمش پیداست با گذشت زمان زیبایی خود را از دست نخواهد داد .

 • اولین قدم در ایجاد سبک دکوراسیون داخلی با سبک کلاسیک یافتن نقطه تقارن یا کانونی مناسب است .
 • در این سبک از معماری داخلی شاید بتوان گفت که بیشتر از هرچیزی جلوه بصری را تقارن ایجاد میکند .
 • ایجاد یک پالت رنگ الهام گرفته از طبیعت که عمدتا با رنگ های روشن و نرم همراه هستند از تکنیک های سبک کلاسیک است .
 • استفاده از رنگ های سفید ، چوبی ، کرم ، بژ و قهوه ای بیشتر از رنگ های دیگر است .
 • استفاده از وسایل تزئینی که هنر را یادآور می کند و حس نوستالژی را به بیننده القا میکند رایج است .
 • اساس این سبک بر پایه تقارن و نظم با بهره گیری از طبیعت است.
طراحی داخلی سبک کلاسیک
دکوراسیون داخلی سبک کلاسیک اتاق خواب

سبک دکوراسیون روستیک

دکوراسیون داخلی با سبک روستیک در کشور ما یک سبک از طراحی داخلی سنتی محسوب می گردد و اخیرا مورد قشر خاص و هنر پسند قرار گرفته است . این سبک را می توان مناسب افراد و روحیاتی در نظر گرفت که تمایل به ارتباط با طبیعت دارند . عنصر اصلی مورد استفاده در سبک طراحی داخلی چوب است و زیبایی ها از المان های زیبای چوبی و سلیقه روستیک خلق میشود . طراحی روستیک قدیمی ، ارگانیک و ممکن است کمی اضطراب ایجاد کند اما با تمام خصوصیات خود پیش بینی میشود در آینده ای نه چندان دور این سبک بیش از پیش مورد استقبال قرار گیرد .

 • سادگی و رساندن احساس آرامشی که در یک فضای طبیعی ، دهکده یا روستا به ساکنین القا میشود رکن اصلی استایل روستیک است .
 • در طراحی داخلی با سبک روستیک از یک پالت رنگ خنثی و گرم استفاده میشود .
 • رنگ های کلیدی آن عبارتند از : کرم رنگ ، صدفی  ، قهوه‌ای ، خاکستری ، سفید و رنگ های طبیعی چوب میباشد .
 • در طرح های دکوراسیون روستیک تمرکز بر روی چیدمان لوازم خانه است نه بر روی طرح های متفاوت .
 • در این سبک دیزاین داخلی تنها فاکتور نزدیک شدن به ویلیج شیپ است حتی اگر طرح سنگین استفاده شود .
 • چیدمان چوب هایی که فاقد تغییر توسط بَشر است که می توانند دست ساز باشند شما را به سبک روستیک نزدیک میکنند .
 • احتیاط در چیدمان لوازم دکوری و مصرفی مانند سیستم های صورتی ، تابلو ها ، مبلمان بسیار حائز اهمیت است .

سبک دکوراسیون داخلی منزل ایرانی

در حال حاضر سبکی تحت عنوان دکوراسیون منزل ایرانی که در بسیاری مناطق کشور در حال انجام است جلوه گر فرهنگ و اصالت غنی کشور ایران است . شاید بتوان گفت اگر سبک دکوراسیون منزل ایرانی فراگیر و اصولی اجرا شود میتواند در بسیاری از کشور های دنیا اشتیاق به اجرای این سبک را بالا ببرد . بسیاری از مردم گمان می کنند فقط با چیدمان و انتخاب لوازم مناسب این طرح را پیاده سازی کنند در صورتی که شاید در هر فضا و با هر معماری داخلی دکوراسیون منزل ایرانی را پیاده سازی کرد اما یک طرح دکوراسیون داخلی خوب زمانی پدیدار میشود که تمامی فاکتور ها در نظر گرفته شوند .

 • با انتخاب لوازم و چیدمان مناسب که مختص به کشور و نمایانگر فرهنگ ایرانی است آغاز میشود .
 • استفاده از ایوان ها ، سقف ها و ستون های تزیینی میتواند جلوه ای خاص به چیدمان داخلی منزل ایرانی ببخشد .
 • یکی از المان هایی که شما را به این سبک بیش از پیش نزدیک میکند استفاده از فرش است که باید با دقت انتخاب شود.
 • استفاده از مبلمان هایی مطابق با فرهنگ ایرانی میتواند دکوراسیون داخلی شما را به غایت زینت بخشد .
 • انتخاب پرده های زینتی از فاکتورهای دیگری که نادیده گرفتن آن به یک دکوراسيون داخلی خوب منجر نخواهد شد .
دکوراسیون داخلی منزل ایرانی
دکوراسیون داخلی خانه ایرانی

نکاتی که باید قبل از طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی بدانید

طرح های دکوراسیون داخلی باید از جوانب مختلف سنجیده و مورد بررسی قرار بگیرند لذا اینکه یک طرح فقط بتواند زیبایی و سبک مورد نظر را تا حدودی برآورده کند قابل قبول نخواهد بود . یک طرح خوب باید بتواند از جنبه های روانشناسی و روانشناختی نیز مورد تایید قرار گیرد تا کارفرما علاوه بر دریافت ظاهری زیبا بتواند در محیط آرامش کافی و نسبی را کسب کند .

یک طرح دکوراسیون داخلی خوب باید جوانب مختلفی را اعم از تکنیک های جذب انرژی ها مثبت اصول فنگ شویی و سایر مواردی که در طرح های دکوراسیون داخلی کشور هایی نظیر چین ، یونان و روسیه مورد استفاده قرار میگیرد رعایت کند .

یک دکوراتور خوب باید بتواند در صورت نیاز به تغییر یک فضا یا یک المان موارد جایگزین را متناسب با محیط و سلیقه شما جایگزین کند ، همچنین در صورتی که شما تقاضای تغییر یا بازبینی طرح را داشته باشید باید فواید و معایب را سنجیده و نظر خود را اعلام کند . هماهنگی بین شما و طراحان دکوراسیون داخلی مهمترین اصل در اصول طراحی است .

پیشنهاد ما به شما

ما در گروه مهندسی رویناک متشکل از افرادی که توانایی انجام یک پروژه را از صفر تا صد دارا می باشند میتوانیم به جرات بگوییم تمام توان و انگیزه خود را در راستای ارائه طراحی ، اجرا دکوراسیون داخلی بکار خواهیم گرفت .

یکی از بزرگترین تفاوت های رویناک با سایرین در این است که در هر قسمت و حوزه انجام کار فقط به زیبایی کار بسنده نخواهیم کرد و در هر مرحله از کارشناسان همان حوزه را بکار خواهیم گرفت . به عنوان مثال شاید یک طرح دکوراسیون داخلی در مشهد توسط برخی افراد به بهترین شکل انجام شود که قطعا خواهد شد اما تنها تفاوت ما با سایر همکاران خود شاید در همین مساله باشد .

طرح شما ابتدا برداشت می شود ، سپس از منظر های متفاوت مورد بررسی قرار میگیرد برخی از این نگاه ها عبارتند از : بررسی فضا ، تطبیق با سبک ، بررسی روانشناسی فضا ، بررسی الگو های پنهان ، عدم از مد افتادگی سریع فضا ، جلوگیری از هزینه های جانبی اضافی و ..

همانگونه که گفتیم ما شما را خانواده خود می دانیم به همین جهت پروژه ها را بصورت گزینشی انتخاب می کنیم و سعی بر آن داریم که بهترین ها را برای شما به ارمغان بیاوریم . در صورتی امکان پذیرش پروژه ی شما برای ما مقدور نبود ، بسیاری از افراد همکار در این حوزه میتوانند به کمک شما آمده و نیاز های شما را برطرف کنند .

رویناک

شما میتوانید از طریق لینک مقابل با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان ما مشاوره نمایید.

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به گروه ساختمانی رویناک میباشد