انواع سبک های دکوراسیون داخلی

انواع-سبک-های-دکوراسیون-داخلی

دکوراسیون داخلی هنر تزئین یک خانه مسکونی یا تجاری با توجه به الگوها و سبک مختلف و متفاوت است . براساس انواع سبک دکوراسیون داخلی شما باید وسایل و تجهیزات مختلف خانه را خریداری کنید و به کمک آنها محیط زندگی خود را زیبا کنید . معماری داخلی تجهیز کردن فضا با وسایلی است که دوست دارید . برای برخی ، زیبایی خانه آنقدرمهم است که از یک طراح داخلی حرفه ای برای انتخاب مبلمان، دیوار پوش، لوازم جانبی، فرش و غیره کمک میگیرند . بهتر است ، برای ایجاد یک منطقه خاص از طرح های به روز ، آنتیک ، زیبا ، مقرون به صرفه استفاده کنید . در ادامه تکنیک ها و نیز انواع استایل های مختلف  را برای شما شرح می دهیم . رویناک به شما پیشنهاد می کند برای طراحی و چیدمان بهتر فضاهای خانه این مقاله را تا انتها مطالعه کنید .

انواع سبک های دکوراسیون داخلی

 

انواع-الگو-و-سبک-های--مختلف-دکوراسیون-داخلی

 

اگر در حال تحقیق در مورد نحوه طراحی داخلی خانه خود باشید ، احتمالاً با سبک های مختلف طراحی داخلی مانند معاصر ، مدرن، صنعتی ، آرت دکو و چندین سبک دیگر آشنا شده اید . آیا تا به حال فکر کرده اید که این اصطلاحات در واقع چه معنایی دارند؟ برای شروع بهتر است بدانید این اصطلاحات به سبک های مختلف طراحی داخلی اشاره می کند . هر کدام از این سبک ها طراحی داخلی دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند . در این مقاله می خواهیم رمز و راز های این الگوهای طراحی را شرح دهیم .

 معماری داخلی

زمانی که فکر می کنیم خانه خود را باید با بهترین الگو چیدمان و دکوراسیون کنید ، همان جا است که یک تیک در ذهن خود روشن می کنید که از کدام سبک برای داخلی خانه خود استفاده کنید . این تکنیک مانند هر سبک هنری دارای ریزه کاری های متفاوتی است که بر اساس سلیقه ها ، فرهنگ افراد و نیز زمان دستخوش تغییر شده است  . از مهمترین بخش های خانه که قبل از بازسازی خانه برای صاحب منزل از اهمیت بسیاری برخوردار است می توان به اتاق خواب ، راه پله ، سرویس بهداشتی ، حمام ، آشپزخانه ، اتاق نشیمن و نیز مکان های دیگری اشاره کرد . در ادامه سبک ها و نیز نکات مهم برای چیدمان و طراحی بهتر فضای داخلی خانه را شرح می دهیم .

وجه تمایز طراح داخلی و دکوراتیو داخلی

 

وجه-تمایز-طراح-داخلی-و-دکوراتیو-داخلی

 

این هنر خاص اغلب با طراحی داخلی همراه است ، بهتر است بدانید این تکنیک قصد دارد نمای داخلی خانه را زیباتر کند . خالی از لطف نیست بدانید ، طراحان دکوراسیون داخلی با طراحان داخلی متفاوت هستند . طراحان داخلی همان وظایف دکوراتورها را انجام می دهند ، اما باید آموزش رسمی و گواهینامه حرفه ای توسط شورای ملی صلاحیت طراحی داخلی دریافت کنند . از سوی دیگر ، معماران داخلی ملزم به دریافت آموزش رسمی یا تجربه حرفه ای نیستند . هر دو قادر اند محیط خانه را دکوراسیون و زیبا سازی کنند ، اما طراحان داخلی ممکن است با پیمانکاران برای تغییر عناصر خانه همکاری کنند . دکوراتورهای داخلی به ندرت تغییرات ساختاری ایجاد می کنند ، این افراد بیشتر به جلوه های بصری یک فضا اهمیت می دهند . 

الگوهای مختلف معماری داخلی

طراحان و معماران خانه باید با تمام سبک های محبوب طراحی داخلی آشنا باشند ، تا بتوانند نیازها و خواسته های مشتریان خود را برآورده سازند . اغلب اوقات، مشتریان حتی با الگوها و خصوصیات کامل هر سبک دکوراسیون داخلی آشنا نیستند . برخی از سبک های طراحی داخلی قادر است به خودی خود توضیح دهند چه خصوصیاتی دارند و نشان دهنده چه حالاتی است  ، اما بسیاری از پر تقاضا ترین و تاثیرگذارترین سبک‌های طراحی در چند سال اخیر نیاز به توضیح بیشتری دارد ، ما در این مقاله قصد داریم به تشریح این الگوهای پر رمز و راز بپردازیم  . 

 

الگوهای مختلف دکوراسیون داخلی

سبک تلفیقی

دکوراسیون داخلی تلفیقی در واقع ترکیبی از انواع سبک های دکوراسیون است . به طور کلی طراحان در این سبک اجازه اظهار نظر ندارند ، زیرا این سبک طراحی داخلی به افراد اجازه می دهد از رنگ و نیز متریال مورد علاقه خود برای چیدمان و طراحی فضاهای مختلف استفاده کنند . طبق این سبک شما آزاده فضاهای متفاوت خانه خود را دکوراسیون می کنید . این سبک دکوراسیون داخلی نشان دهنده شخصیت و خصوصیات اخلاقی افراد خلاق است . 

ویژگی های الگو تلفیقی : انتخاب آزادانه ساختار ها برای دکوراسیون خانه ، بی قانون بودن ، کاهش استرس ، بهره گیری از کاربن رنگی مختلف برای زیبا سازی فضا .

مصالح پایه :  چوب، سنگ، فلز، شیشه .

پالت رنگ : استفاده از پالت رنگی با رنگهای متفاوت در کنار رنگهای خنثی برای ایجاد هماهنگی .

سبک-تلفیقی

معماری داخلی انتقالی

دکوراسیون انتقالی در لغت به معنای حرکت از مکانی به فضای دیگر است . بسیاری از طراحان داخلی بر این باورند که این سبک ، ترکیبی از سبک مدرن و طراحی سنتی است . زمانی که به هر گوشه دکوراسیون انتقالی می نگریم ، ترکیبی از خطوط منحنی و خطوط مستقیم را مشاهده می کنیم . این سبک دکوراسیون داخلی محیط زندگی شما را شاد و خاص می کند . تجهیزات کم و منظم اساس و پایه این سبک دکوراسیون داخلی است . کلید تسلط بر الگوی دکوراسیون انتقالی یافتن راهی است که نشان دهد تمام تجهیزات و المان ها با هم در ارتباط هستند . این سبک دکوراسیون داخلی به شما اجازه می دهد خانه ای بسازید که نماینده سلیقه و شخصیت تان باشد ، برای پیدا سازی این الگو شما از تجهیزات و المان هایی استفاده می کنید که در هیچ خانه ای موجود نیست .

ویژگی های سبک انتقالی: انتخاب آزادانه رنگ برای دکوراسیون فضا ، خطوط منحنی و مستقیم ، تجهیزات منظم و محدود  ، تکمیل کردن خانه با وسایل آنتیک و خاص ، افزایش حس نشاط و شادی در محیط زندگی .

مصالح پایه  : عناصر ارگانیک ، پوشش های ساده و دم دستی .

پالت رنگ : قهوه ای ، بژ ، عاجی ، آبی .

 

سبک-انتقالی

دکوراسیون داخلی مدرن

دکوراسیون داخلی مدرن در دنیای امروزی بسیار پر طرفدار است ، معنی اصلی این سبک بر این اساس است ، هر چه شلوغی کمتر باشد وسایل بیشتر به چشم میاید . این سبک به طور کلی به استفاده از المان های خاص و تک اشاره می کند . بهتر است ، برای پیاده سازی دکوراسیون مدرن از رنگها تیره و روشن استفاده کنید .

ما اینجا هستیم تا تفاوت بین سبک مدرن و معاصر را روشن کنیم . با وجود شباهت‌های زیاد ، یک نشانه بزرگ وجود دارد که تعیین می کند شما به یک فضای داخلی مدرن نگاه می‌کنید . طراحی مدرن به یک دوره زمانی خاص اشاره دارد ، در حالی که طراحی معاصر همیشه در حال تکامل است . سبک مدرن ناشی از جنبش مدرنیسم است که در دهه 1920 به وجود آمده است . نباید با صفت مدرن که به روندهای فعلی اشاره دارد ، اشتباه گرفت . سبک طراحی مدرن بسیار خاص است و گفته می شود که توسط معمار مشهور آلمانی آمریکایی لودویگ میس ون در روهه پایه گذاری شده است .

ویژگی های سبک مدرن : خطوط تمیز ، اثاثیه ساده ، فقدان درهم و برهمی تزئینات ، فرم های عملکردی ، کاهش انرژی های منفی ، افزایش فضاهای حرکت و انجام کار .  

مصالح پایه : چوب، فلز، شیشه، فولاد .

پالت رنگ : استفاده از رنگهای خنثی، خاکی ، خردلی به صورت تک .

 

سبک-مدرن

سبک مدیترانه

همانطور که از نام این سبک پیداست این الگو مربوط به کشور دریای مدیترانه مانند یونان، ایتالیا ، فرانسه ، اسپانیا و دیگر کشور های اطراف آن است . بیشتر افراد از رنگ های گرم و خیره کننده برای دکوراسیون و زیبا سازی فضای خانه استفاده می کنند ، زیرا بر این عقیده بودند این رنگها استرس و تنش های عصبی افراد را کاهش می دهد .  این سبک دکوراسیون دکوراسیون داخلی محیط خانه شما را در آرامش خاصی غوطه ور می کند ، بدون آن که نیازی باشد برای رسیدن به این حس خوب از خانه خارج شوید .

ویژگی های سبک مدیترانه : تاکید بر زندگی در فضای باز ، استفاده مفید از نور طبیعی ، فضاهای داخلی مطبوع ، کاهش استرس ، دریافت پالس های مثبت از فضا . 

مصالح پایه : چوب ، کاشی، سرامیک، سفال ، کتان ، پنبه .

پالت رنگ : قرمز ، آبی ، خاکی ، سفید .

 

سبک-مدیترانه

معمار داخلی معاصر

دکوراسیون معاصر همانطور که از اسم آن مشخص است مربوط به زمان حال و مد های همین دوره است . اصولا در دکوراسیون معاصر چیدمان وسایل باید طوری باشد که همه چیز تمیز و مرتب باشد و هیچ شی شلوغی در محیط نشیمن حضور نداشته باشد ، پس برای چیدمان و آذین بندی فضاهای داخلی خانه بایستی به این اصل اهمیت دهید.

ویژگی های سبک معاصر : استفاده از خطوط مستقیم عمودی یا افقی یا اشکال منحنی برای دکوراسیون فضا ، نور پردازی ، تجهیزات آنتیک ، فضاهای باز برای فعالیت ، مواد طبیعی با کیفیت . قرار دادن گیاهان در محیط خانه .

مصالح پایه : فلز، سنگ ، شیشه مات یا شفاف .

پالت رنگ : رنگ های خنثی ، مشکی ، سفید ، قهوه ای ، سبز .

 

سبک معاصر 

 

دکوراسیون داخلی کلاسیک

سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک نقطه مقابل دکوراسیون مینیمالیسم است . این سبک به نحوی در زیر مجموع دکوراسیون سنتی غربی قرار می گیرد . معمولا طراحان بیشتر از لوازم تزیینی سنگی ، چوبی برای زیبا سازی و چیدمان این خانه استفاده می کنند . این وسایل بیشتر به صورت دستی و تک طراحی می شود و قادر است نمای خانه را به طور کلی تغییر دهد .

ویژگی سبک کلاسیک : لوسترها خاص ، لامپ هایی به شکل شمع، دیوارکوب زیبا ، چراغ های زمینی ، لامپ های مخفی ، شومینه و آینه های خاص ، نقاشی تاریخی ، مجسمه ها آنتیک ، شمعدان های برنزی  ، بهره گیری از گیاهان مخنلف برای زیبا تر کردن محیط .

مصالح پایه : چوب، حصیر ، سنگ ، برنز ، سنگ . 

پالت رنگ : صورتی ، سبز ، بنفش ، قرمز ، طلایی ، سفید ، سیاه .

 

سبک-کلاسیک 

سبک ساحلی

بهتر است بدانید ، تجهیزات این سبک دکوراسیون داخلی الهام گرفته از دریا ، گیاهان سبز و تزئینات ساحلی است . صدف های کنار ساحل، میوه ها ،حصیر های بافتنی موجود در فضای خانه حس خنکی کنار ساحل را برای افراد به ارمغان میاورد . از نظر روانشناسان این سبک برای افراد که به بیماری های روحی و روانی دچار هستند بسیار مناسب است . این ترکیبات رنگی استرس و هیجانات افراد را کاهش می دهد و قادر است افسردگی را درمان کند .

ویژگی سبک ساحلی : بافت های ابتدایی ، خطوط مختلف ، پارچه‌ها و منسوجات ساحلی ، پرده‌های شفاف ، کفپوش ضد آب .

مصالح پایه : چوب ، پارچه های معمولی ، شیشه های شفاف ، صدف ، شن ، ماسه .

پالت رنگ : آبی ، سبز، بژ ، سفید .

 

سبک-ساحلی

معماری داخلی صنعتی

دکوراسیون به سبک صنعتی نوعی طراحی داخلی است که در آن بیشتر از متریال چوب ، فلز ، آهن و نیز ترکیبات سخت استفاده می شود . بسیاری از طراحان دکوراسیون داخلی معتقدند برای پیاده سازی این سبک باید از هوش و نیز قوه تخیل خود استفاده کنید . بهتر است ، محیط خانه را با رنگ های خنثی مانند سفید ، خاکستری و نیز رنگ های دیگر چیدمان کنید . 

ویژگی سبک صنعتی : عناصر خام ، کاهش هزینه تولید قطعات ، تجهیزات روشنایی خاص ، اجرا الگوهای مختلف ، شیشه شفاف و غیر شفاف . 

مصالح پایه : آهن ، آجر، بتن ، چوب ، فلز ، چرم ، مس .  

پالت رنگ : نقره ای ، خاکستری ، طلایی ، مشکی ، خاکی .

 

سبک-صنعتی 

دکوراسیون داخلی مینیمال

دکوراسیون مینیمال به طور کلی شامل اشکال و طرح های مختلفی از هنر و طراحی، مخصوصا هنرهای تجسمی و موسیقی است ، که می تواند نمای خانه را در مجموع تغییر دهد . شما از دیدن این سبک از طراحی هیچگاه خسته نمی شوید . در این الگو طراح از وسایل با الگو خاص استفاده می کند تا به طور کلی نما و استایل خانه را تغییر دهند . دکوراسیون داخلی مینیمال در اوایل دهه 1960 در نیویورک ظهور کرد . 

ویژگی سبک مینیمال : سادگی ، خطوط تمیز ، پالت تک رنگ ، نور زیاد ، جزئیات ابتدایی ، استفاده مفید از فضاها ، بافت های ساده ، نور پردازی دقیق ،  نظم ، کفپوش های ساده . 

مصالح پایه : چوب ، فلز ، آهن ، چرم . 

پالت رنگ : سفید ، خاکستری ، بژ .

 

سبک-مینیمال 

سبک فرانسوی

اگر به ظرافت ، کمال و اشرافیت موارد ای از این قبیل علاقه دارید ، بهتر است بدون هیچ تردیدی این الگو را انتخاب کنید و به کمک آن محیط زندگی خود را زیبا کنید . این سبک در ایران نیز بسیار پرطرفدار دار است ، جالب است بدانید ، در روزگار قدیم اشراف زاده ها به کمک این الگو محیط زندگی خود را چیدمان و تزیین می کردند . سبک فرانسوی نه تنها توانست قلب ساکنین فرانسه را تسخیر کند، بلکه در بخش های دیگر جهان نیز محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است . رنگ‌های گرم و ملایم مانند طیف‌هایی از قرمز، زرد، طلایی و استفاده از مصالحی مانند سنگ و آجر از ویژگی‌ های برجسته در سبک فرانسوی است . معماران داخلی معمولا برای زینت بخشیدن به فضا خانه از ظروف تزئینی چینی و روتختی‌ های نسبتا سنگین و ضخیم استفاده می کنند . 

ویژگی سبک فرانسوی : مبلمان آنتیک ، چراغ های دیواری و رومیزی تک ، آینه های کلاسیک ، پارچه های نرم و خاص ، گل های طبیعی ، گچبری های خاص . 

مصالح پایه : چوب ، برنز ، چینی ، سنگ . 

پالت رنگ : آبی تیره و روشن ، سفید، خنثی ، خاکستری ، کرم ، صورتی کم رنگ .

 

سبک-فرانسوی

دکوراسیون داخلی شرق دور

منظور از شرق دور، سرزمین‌ هایی مانند چین و ژاپن است . دکوراسیون سنتی این سرزمینها بسیار ساده طراحی شده و این سادگی نمایانگر سبک زندگی فروتنانه و به دور از تجمّلات مردمان این سرزمینها است . میزها و صندلی‌ های کوتاه و مربع شکل ، تشک به جای تخت ، دربها و پنجره‌ های کشویی و نقوش مینیاتوری ژاپنی همگی آرامش خاصی را برا افراد ایجاد می کنند . اگر به دنبال راهی هستید که استرس و هیجانات خود را کاهش دهید میتوانید از سبک چینی برای دکوراسیون و طراحی فضاهای داخلی خانه خود استفاده کنید .

ویژگی سبک شرق دور : جلوگیری از پرت شدن فضا ، ایجاد تعادل در خانه ، نظم ، کاهش هزینه های اضافی ، استفاده از متریال ساده و ابتدایی برای دکوراسیون محیط . 

مصالح پایه : چوب و دیگر مصالح طبیعی .  

پالت رنگ : رنگ های خنثی و پایه .

 

دکوراسیون-شرق-دور

معماری داخلی بوهمیان

دکوراسیون داخلی به سبک بوهمیان نیز یکی از محبوب‌ ترین الگو های دکوراسیون داخلی است . در این پلان پایبندی خاصی به قوانین وجود نداشته ، شما میتوانید آزادانه حیط زندگی خود را آذیت بندی کنید .  جالب است نام دیگر این الگو کولی‌وار است . این سبک به معنی نادیده گرفتن تجمل ها و قراردادهای اشیا معمولی است . در این طراحی بایستی از الگو های ساده استفاده کنید . شما می توانید براساس خواسته خود از تجهیزات مختلف استفاده کنید و محیط داخلی خانه خود را زیبا کنید .

ویژگی سبک بوهمیان  : چیدمان و دکوراسیون آزاد فضا ، نور پردازی خاص و فانتزی ، وسایل دکوری و تزینی متنوع ، استفاده مفید از محیط ، راحتی ، کاهش استرس ، بی قاعده بودن الگو چیدمان  ، استفاده از گل و گیاه برای دکوراسیون خانه . 

مصالح پایه : چوب ، فلز ، آهن ، چرم  ، سنگ و متریال های دیگر . 

پالت رنگ : طلایی متالیک ، سبز زمردی ، آبی سلطنتی، صورتی ، قرمز  .

 

سبک-بوهمیان

 

دکوراسیون اسکاندیناوی

سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی نشان دهنده آسانی و سادگی محیط زندگی مردمان اروپایی است . در طراحی اسکاندیناوی، مبلمان یک اثر هنری نسبتا ساده است . از جمله ویژگی‌ های سبک دکوراسیون اسکاندیناوی، می توان به پالت تمام رنگی سفید و ترکیب عناصری مانند چوب، پلاستیک‌ های روشن و استیل ،کفپوش‌ های قطعه‌ ای، نورپردازی طبیعی و استفاده از لوازم جانبی کمتر اشاره کرد .

ویژگی سبک اسکاندیناوی : استفاده از تجهیزات ساده و ابتدایی برای دکوراسیون خانه ، نظم ، نور پردازی مناسب و دقیق ، بافتهای خاص ، تقارن سازی فضا ، چیدمان محیط با تجهیزات مینیمال ، قرار دادن شومینه در فضای خانه ، بهره گیری از خطوط ساده و ابتدایی برای دکوراسیون محیط .

مصالح پایه : چوب ، فلز ، چرم  . 

پالت رنگ : آبی کمرنگ مایل به سفید ، طوسی، کرم، سفید ، شیری ، شتری ، صورتی کم رنگ  .

 

دکوراسیون-اسکاندیناوی

 

سبک قرون وسطی

طراحی داخلی قرون وسطی را می توان با فضای داخلی گوتیک مقایسه کرد ، زیرا آنها از تجهیزات چوب طبیعی و سنگ تزئینی برای زیبا سازی محیط خانه استفاده می کنند . این سبک دکوراسیون داخلی دارای جزئیات بسیار زیادی است و قادر می باشد نمای خانه را به طور کلی تغییر دهد . بایستی بدانید طزاحان در این سبک برای روکش مبلمان، تختخواب و پرده از پارچه های مجللی مانند مخمل، ابریشم و داماس استفاده می کنند . پالت های رنگ در این سبک بیشتر قرمز، سبز، طلای و آبی است . قادر هستید از این رنگ ها برای روکش مبلمان ، فرش ، وسایل تزیینی استفاده کنید . برای پوشش دیوار ها از میله های آویز فلزی یا برنجی استفاده کنید .

ویژگی سبک قرون وسطی : استفاده از مبلمان و تجهیزات آنتیک برای دکوراسیون فضا ، چیدمان محیط با خطوط مستطیل ها و مربع شکل ، تامین نور خانه با شومینه‌ها، شمع‌های خاص ، مشعل‌ها و فانوس‌ها مطابق با قرون وسطی . 

مصالح پایه : بهره گیری از پارچه های مخمل ، شنل برای دکوراسیون خانه ، فلز ، آهن ، چوب .

پالت رنگ : قرمز، طلایی ، آبی ، نسکافه ای  ، زرد ، سفید .

 

سبک-قرون-وسطی

 

دکوراسیون سبک ماشینی

فضای داخلی عصر ماشین دارای ویژگی های مشابه خانه های مدرن و صنعتی است . در این سبک از تصاویر و الگو های ماشینی برای دکوراسیون و چیدمان فضا استفاده می شود . سرعت ، قدرت، کارایی، دقت، قابلیت اطمینان از نشانه های اصلی این الگو است . بیشتر در این سبک از مواد اولیه مانند فلز و چوب استفاده می شود . در مجموع این متریال سطح کار ما را براق و زیبا می کند . بافت در طراحی عصر ماشین مهم است ، زیرا به خانه شخصیت می بخشد . به عنوان مثال ، اتاقی با دیوارهای آجری ، کف سنگی و صفحات آشپزخانه ضد زنگ متناسب نشان دهنده عصر ماشین است . پالت های رنگ در این سبک همیشه خنثی است و معمولا ترکیبی از خاکستری ، سفید ، سیاه و قهوه ای می باشند که قادر است نمای خانه را به طور کلی تغییر دهد .

ویژگی سبک ماشینی : استفاده از خطوط واضح برای دکوراسیون فضا ، چراغ های دکوراتیو ، ایجاد نظم ، بهره گیری دقیق و اصولی از نور ، ایجاد فضای فعالیت باز . 

مصالح پایه :  آجر ، چوب ، آهن ، میله های فولادی .

پالت رنگ :  دودی ، سفید ، طلایی ، نارنجی، زرد، سبز ، قهوه ای .

 

دکوراسیون-سبک-ماشینی 

 

سبک دریاچه برای دکوراسیون فضای داخلی

خانه های سبک دریاچه ای بر روی آرامش و سادگی تمرکز دارند . در این سبک ، از نور طبیعی برای ایجاد منظره خیره کننده و خاص استفاده می شود . برای دکوراسیون خانه از پالت های رنگی ساده استفاده کنید . به طور کلی محیط و فضای داخلی خانه را با رنگ سفید دکوراسیون کنید . همانند سبک های کلبه ای یا ساحلی ، از عناصر موجود در طبیعت برای تزئینات محیط خانه استفاده می شود .

ویژگی سبک دریاچه  : تزیین و دکوراسیون خانه با تجهیزات ابتدایی ، ایجاد فضا کار و فعالیت ، استفاده از جزئیات کوچک برای دیزاین خانه ، افزایش آرامش ، بهره گیری دقیق و اصولی از نور طبیعی . آذین بندی خانه با فانوس های دریایی . 

مصالح پایه : حصیر، آبنوس ، چوب ساج ، چوب ماهون ، پارچه کتان ، پارچه پنبه .

پالت رنگ :  سفید یخی ، کاربن های مختلف آبی ، کرم ، شیری ، نخودی .

 

سبک-دریاچه-برای-دکوراسیون-فضای-داخلی

 

معماری داخلی روستیک

روستیک به معنی دکوراسیون روستایی بوده است . این الگو بیشتر با تجهیزات طبیعی ، قدیمی ، ارگانیک طراحی و پایه گذاری می شود . دکوراسیون روستایی نیز کاملاً بی غل و غش و ساده است . این نوع طراحی به طرز باور نکردنی قابل دسترسی و آرامش بخش بوده است .باید از یک پالت رنگی آرامش بخش برای زیبا سازی فضا خانه استفاده کنیم . طراحان سبک روستیک یا همان روستایی معمولا برای دکوراسیون فضا از عناصر طبیعی مانند چوب و سنگ و نیز دیگر مصالح طبیعی استفاده می کنند .

ویژگی سبک روستیک : طبیعی بودن تجهیزات ، آذین بندی فضا با تجهیزات پایه ، کاهش هزینه های مازاد ، لوسترهای براق، مبلمان ساده و ابتدایی ، کفپوش های چوبی سخت ، شومینه یا اجاق های هیزمی ، کاهش استرس . 

مصالح پایه : چوب، سنگ، برگ ، فلز ، آهن، مس، برنج ، برنز .

پالت رنگ : سبز، قهوه‌ای ، خاکستری .

 

معماری-داخلی-روستیک

 

طراحی داخلی هالیودی

سبک هالیودی یکی از پر طرف دار ترین سبک های دکوراسیون داخلی است . بیشتر افراد این سبک را به خاطر لوکس و باشکوه بودن چیدمان انتخاب می کنند . از ویژگی‌های بارز این سبک می توان به استفاده از مبلمان با شکوه مخملی و عتیقه‌ جات گرانبها اشاره کرد . پالت‌ های رنگی استفاده شده در این سبک نیز معمولا رنگ‌هایی خیره کننده مانند بنفش، قرمز و فیروزه‌ ای است . به راحتی و تنها با رعایت چند نکته می‌توان به دکوراسیون هالیوودی دست پیدا کرد.

ویژگی های سبک هالیودی : آینه های طلاکاری شده ، مبل های خاص و زیبا ، لهجه های خاص ، ملحفه آنتیک ، نور پردازی دقیق ، تجهیزات پر رزق و برق ، جسورانه بودن وسایل .

مصالح پایه : پارچه ها و منسوجات مجلل مانند مخمل، ابریشم و طلا کوبی .

پالت رنگ : متالیک، سفید ، مشکی ، یاقوت کبود ، سبز زمردی . طوسی .

 

طراحی-داخلی-هالیودی

 

معماری داخلی نئوکلاسیک

این سبک تمام ویژگی های اساسی سبک دکوراسیون کلاسیک و مدرن را دارد ، ولی خیلی بهتر از سبک دکوراسیون کلاسیک با واقعیت خانه ها و آپارتمان های مدرن سازگار است. نئوکلایسک تعبیری مدرن از سبک دکوراسیون کلاسیک است ، این الگو ویژگی های مشخص کلاسیک را تقریبا بدون تغییر حفظ کرده است . اگرچه از لحاظ بصری ساده‌ تر است ، اما هنوز هم یک سبک غنی، لوکس و قابل احترام و گران قیمت است.

ویژگی های سبک نئوکلاسیک : اجرای آزادانه الگو و پلان ، قرینه سازی فضا ، دکوراسیون محیط با تجهیزات ساده ، نور پردازی دقیق و اصولی اتاق ، آذین بندی خانه با آینه های خاص .

مصالح پایه : چوب ، سنگ ، بتن ، شیشه ، فولاد ، فلز .

پالت رنگ : کرم ، سفید ، قهوه‌ای ، سرمه ای ، خردلی .

 

معماری-داخلی-نئوکلاسیک 

 

طراحی داخلی مونوکرم

مونو در لغت به معنی یک و کروم به معنای رنگ است ، به همین دلیل زمانی که طراحان از تجهیزات یک‌ رنگ استفاده می کند به‌ اصطلاح می‌گوییم سبک مونوکرم را پیاده سازی کرده است . در دکوراسیون داخلی به سبک مونوکروم فقط داشتن یک رنگ کافی است . کاربن رنگ مونوکروم بسیار ساده و دم دستی است . بایستی بدانید اجرا و پیاده سازی این پلان نیاز به دقت و توجه زیادی دارد . در هنگام چیدمان باید نکته های ریز مربوط به نحوه آذین بندی دقیق رعایت کنیم . توجه نکردن و سرسرکی شمردن اجرای این الگو چیدمان باعث می شود فضا بسیار خسته کننده و دلگیر شود .

ویژگی های سبک مونوکروم : انتخاب آزادانه الگو برای تزیین خانه ، هماهنگی ، نظم ، وسایل تزیینی کم ، استفاده مفید از نور طبیعی ، وجود فضا کار و فعالیت زیاد .

مصالح پایه : چوب ، فلز ، پارچه ، شیشه  .

پالت رنگ : آبی ، سفید ، بنفش ، سبز ، خاکستری ، صورتی ، مشکی ، زرد ، قهوه ای ، برنز ، گلبهی .

 

طراحی-داخلی-مونوکرم

 

دکوراسیون داخلی شبی شیک

مبلمان روستایی، پارچه‌ های گلدار ظریف، لوسترهای درخشان و … از ویژگی‌ های برجسته سبک شبی شیک (Shabby Chic) است . این سبک تقریبا شبیه به سبک بوهمیان است ، با این تفاوت که الگو شبی شیک بیشتر نشان دهنده خصوصیات خانم ها است . برای خرید و انتخاب این سبک دکوراسیون داخلی وقت بگذارید و آن را بی اهمیت نشمارید . رنگ‌ هایی با طیف سفید ، وسایل تزئینی عتیقه و موارد دیگر همه نشان دهنده این پلان طراحی داخلی است .

ویژگی های سبک شبی شیک : تجهیزات و اکسسوری های جذاب و شیک ، وسایل عتیقه، لوسترهای بزرگ ، پارچه های گلدار و سنتی ، گلدان های سفالی ، گل و گیاهان خوشرنگ ، آینه های قدیمی خاص .

مصالح پایه : چوب ، فلز ، نخ های کنفی ، پارچه های نخی و کتانی .

پالت رنگ : سفید ، شیری ، کرم ، صورتی ، آبی روشن ، نخودی .

 

دکوراسیون-داخلی-شبی-شیک

 

معماری داخلی ژاکوبایی

فضای داخلی Jacobean را می توان لوکس، غنی و آراسته توصیف کرد . چوب بلوط ماده غالب برای تزیین و دکوراسیون خانه است . همچنین پایه های میز و پایه های نرده یاید دارای کنده کاری های عمیق و خاص باشند . مبلمان تنها عنصر با جزئیات نیست ، بلکه سقف های گچ بری و شومینه های بزرگ مرمر از عناصر اصلی طراحی داخلی ژاکوبایی است . در سراسر خانه ، مجسمه های نقره ای دلفین ، پری دریایی و صدف  موجود است . بهتر است بدانید ، این الگو اولین بار در زمان پادشاهی جیمز ششم پرده برداری و اجرا شد .

ویژگی های سبک ژاکوبایی : خطوط بسیار مستقیم ، نور پردازی با شمع ها و لامپ های تقلبی ، گیاهان ، تجهیزات دکوری خاص ، نقاشی های آنتیک .

مصالح پایه : چوب ، شیشه های خاص ، پارچه های طرح دار ، بافت های مختلف .

پالت رنگ : قرمز، طلایی، قهوه ای ، بنفش .

 

معماری-داخلی-ژاکوبایی

 

دکوراسیون داخلی ایتالیایی

دکوراسیون داخلی ایتالیایی با رنگ های طبیعی ، مانند سفید و بژ، پز  اجرا می شوند ، برای زیبا تر شدن فضا طراحان از رنگ های مدیترانه ای مثل آبی درخشان، سبز ها، نارنجی سوخته و زرد های ملایم استفاده میک نند و به وسیله این تجهیزات محیط خانه را زیبا می کنند . خانه های ایتالیایی ظاهری طبیعی را به نمایش می گذارند . بهتر است بدانید ، متریال هایی همچون سنگ، تخته سنگ و گرانیت اساس و پایه این سبک دکوراسیون داخلی است .

ویژگی های سبک ایتالیایی : تجهیزات لوکس و خاص برای دکوراسیون خانه ، آباژور های ایستاده و رومیزی آنتیک ، المان های منبت کاری شده ، مبلمان خاص ، اشکاف های آینه کاری شده ، تجمل گرایی ، تابلو فرش های قدیمی .

مصالح پایه :  پارچه های آنتیک ، آینه ، چوب ، پشم ، فلز ، شیشه ، سنگ مرمر .

پالت رنگ : شیری ، سفید ، نقره ای ، آبی ، قهوه ای ، خاکی ، یخی .

 

دکوراسیون-داخلی-ایتالیایی 

 

معماری داخلی هندی

سبک دکوراسیون داخلی هندی از نظر استایل بسیار شبیه سبک عربی است . طراحان برای اجرای این سبک از رنگ و بافت غنی عجیب و غریب استفاده می کنند . دیوارهای قرمز را تصور کنید که با ستون های مسی و تجهیزات صنعتی ترکیب شده اند . معماران از چوبهای آبنوس، گل رز و چوب ساج برای ساخت و اجرای مبلمان استفاده می کنند . طراحان برای ایجاد همه تجهیزات ، از صندلی های اتاق ناهار خوری گرفته تا صندوقچه ها و میزهای عسلی ، از چوب های خاص استفاده می کنند . صندلی ها و میزها به طور سنتی دارای بازوها و پاهای خمیده هستند . کابینت های اغلب با منبت کاری ، تزیینات سنگ، فلز، آینه یا عاج فیل تزئین می شوند . مکان های غیررسمی نشیمن در خانه های هندی اغلب شامل زیر پایی، دیوان یا حتی تاب جولای مجلل است .

ویژگی های سبک هندی : پالت رنگی پر جنب و جوش ، الگوها و نقوش خاص ، کفپوش سنگ مرمر ، گرانیت یا کاشی ،اثر هنری آنتیک ،پارچه های دست بافت ، دکور زیبا و خاص .

مصالح پایه : چوب های مختلف ، سنگ ، فلز ، آینه .

پالت رنگ : صورتی و زرد ، آبی ، سبز ، قرمز ، نارنجی سوخته ،خاکی .

 

معماری-داخلی-هندی

 

طراحی داخلی یونانی

سبک یونانی تا حدودی شبیه Style مصری است . از ورق طلا برای دکوراسیون و چیدمان خانه استفاده می شود . الگوی پیچ و خم اساس و پایه این سبک دکوراسیون داخلی است . رنگ های سرد و گرم هر دو پایه و اساس این الگو معماری داخلی است  . در این سبک ، معمولا طراحان از متریال چدن ، چوب و آهن برای طراحی و دکوراسیون مبلمان استفاده می کنند .

ویژگی های سبک یونانی  : سقف بلند ، ستون های گچبری شده ، الگوهای پرپیچ و خم ، نقاشی های دیواری ، وسایل تزئینی خاص ، مبلمان ساده ، دست ساز بودن تجهیزات ، مجسمه های خاص .

مصالح پایه : گرانیت، کاشی و سرامیک، سنگ مرمر ، چوب طبیعی .

پالت رنگ : آبی ، سفید . نخودی ، کرم .

طراحی-داخلی-یونانی 

 

معماری داخلی گوتیک

این سبک به طور کلی مربوط به قرون وسطا است . فضای داخلی گوتیک ، حسی دراماتیک را به افراد القا میکند . اصلی ترین عنصر سبک گوتیک قوس های نوک تیز است که بر روی درها ، ورودی و پنجره ها قابل مشاهده است . صندلی جعبه ای یکی دیگر از اکسسوری های رایج این سبک محسوب می شود که در فضای داخلی گوتیک مشاهده می شود . برخلاف تصور عموم در سبک گوتیک تنها از رنگ مشکی برای دکوراسیون داخلی و چیدمان فضا های خانه استفاده نمی شود ، بلکه از ترکیب رنگی های بنفش های تیره، قرمز، سبز و آبی برای چیدمان و دکوراسیون خانه استفاده می شود . از نماد های شاخص این سبک می توان به شیشه های رنگی و پنجره های گل رز اشاره کرد .

ویژگی های سبک گوتیک: دیوارهای سیاه ، پرده های سنگین ، شیشه‌ های رنگارنگ ، پایه‌هایی با چرخش مارپیچ ، صندلی های محراب ،  نقاشی های گوتیک ،

مصالح پایه : پارچه های ابریشمی ، ساتن ، مخملی ، فلز ، چوب ، سنگ .

پالت رنگ : بنفش، یاقوت، سیاه، خاکی ، سبز جنگلی ، طلایی

طراحی داخلی گرجی

بهتر است بدانید ، سبک گرجی تاکید زیادی بر هماهنگی و تقارن دارد . صندلی های چوبی آشپزخانه و اتاق ناهار خوری دارای پایه های تراشکاری شده دقیق و همچنین حکاکی های تزئین شده روی چین های پشتی از شاخه های این سبک است .  اجرا و پیاده سازی این پلان نیاز به زمان و وقت زیادی دارد . در این سبک شومینه ها نقطه کانونی اتاق نشیمن است که قادر است نمای داخلی خانه را به طور کلی تغییر دهد .

ویژگی های سبک گرجی : فرم های متقارن ، پنجره های چند جداره ، سقف شیروانی یا شیبدار ، دیوارهای سنگی یا آجری ، ایچاد نظم ، افزایش آرامش ،

مصالح پایه : آجر ، سنگ ، گچ ، پارچه های مخمل و ابریشمی .

پالت رنگ : سبز زیتونی ، آبی روشن ، خاکستری روشن و تیره ، زرشکی ، نخودی ، صورتی .

 

طراحی-داخلی-گرجی 

 

معماری داخلی فرانسوی متعادل

این الگو تمام تمرکز خود را در ایجاد تقارن و تعادل در خانه می گذارد . قادر هستید از طراح های خاص کمک گرفته و محیط خانه را زیبا کنید .   مصالح آجر، سنگ یا گچ پایه و اساس این سبک دکوراسیون داخلی است . برای آذین بندی خانه های فرانسوی طراحان از رنگهای آبی ، زرد، صورتی و سفید استفاده می کنند . برای انتخاب پلان خود وقت بگذارید و محیط خود را و نیز خصوصیات این الگو را دقیق بررسی کنید . اجرا و پیاده سازی دقبق و اصولی این پلان حس خوبی را به شما منتقل می کند .

ویژگی های سبک فرانسوی متعادل : تجهیزات تراشکاری شده ، شومینه الگو فرانسوی ، مبلمان خاص ، کوسن های طرح دار ، پارکت اصیل ، اشیا هنری برجسته و تک ، نقاشی‌های بزرگ ، چراغ‌ها سقفی و دیواری ، مجسمه‌ها متفاوت ، دکورهای آنتیک ، ظروف نقره .

مصالح پایه : آینه ، چوب ، برنز .

کاربن رنگ : خاکستری ، سفید ، بژ ، سرمه ای ، نخودی ، صورتی کم رنگ ، سبز روشن ، یاسی .

 

معماری-داخلی-فرانسوی-متعادل 

 

طراحی داخلی فنلاندی

طراحان داخلی فلاندی، با استفاده از الگو رنسانس محیط خانه را زیبا و خاص می کنند . مبلمان سنتی با پایه های نازک  S یا C شکل اساس این سبک است . رو مبلی های سنگین و مجلل پایه و اساس این سبک دکوراسیون داخلی است . جالب است بدانید ، طراحان از ترکیب چوب، آجر و شیشه برای دکوراسیون و چیدمان خانه استفاده می کنند . در ادامه به تشریح خصوصیات و نشانه های بارز این الگو می پردازیم .

ویژگی های سبک فلاندی : سادگی، نوآوری و عملکردگرایی ، تجهیزات کلاسیک ، استفاده از پرده نازک برای دکوراسیون خانه . مبلمان چوبی ، الگوهای مینیمال ، بهره گیری از نور طبیعی ، نقاشی های زینتی .

مصالح پایه : بتن ، چوب ، پارچه های ساده و زیبا ، پشم ، شیشه .

کاربن رنگ :  سفید، مشکی، زرد، خاکستری ، آبی .

 

طراحی-داخلی-فنلاندی 

 

معماری داخلی فارم هاوس

المان های ساده و ابتدایی اساس و پایه این سبک دکوراسیون داخلی است . این الگو ویژگی های خاصی دارد ، معماران بیشتر از رنگ سفید برای دکوراسیون فضاهای داخلی خانه استفاده می کنند ، بهتر است بدانید به کمک مصنوعات چوبی این پلان زیبا سازی می شود . سبک دکوراسیون فارم هاوس نیز مانند دیگر سبک‌های دکوراسیون داخلی دارای ویژگی‌های منحصر به فرد خود است که آن را از دیگر سبک‌ها متمایز می‌کند . بهتر است بدانید طراحان و این معماران این سبک دکوراسیون داخلی از تجهیزات روستیک برای دکوراسیون و زیبا سازی خانه استفاده می کنند .

ویژگی های سبک فارم هاوس : کاربردی بودن تجهیزات و المان ها ، بافت های متنوع ، سادگی و تمیز بودن فضا و تجهیزات ،  ایجاد فضایی ظاهری دنج و شیک ، استفاده از نور طبیعی دکوراسیون خانه

مصالح پایه : چوب، سنگ، حصیر و پارچه‌های نخی ، فلز .

پالت رنگ : خاکی ، آبی ، سبز ، سفید یخی ، نخودی .

 

معماری-داخلی-فارم-هاوس

 

دکوراسیون داخلی فلاندی مدرن

در سبک فنلاندی مدرن تجهیزات خاص و زیبا شده اند . بهتر است بدانید برای ساخت و اجرا شومینه مهندسان از سنگ صابون استفاده  می کنند . این وسایل خاص شخصیت و جذابیت منحصر به فردی به فضای داخلی خانه می بخشد . همچنین تمام دیوار ها و کف با روکش چوب پوشیده شده اند . در ساخت وسایل از متریال فولاد استفاده می شود تا حس مدرنیته بیشتری به محیط بدهد .

ویژگی های سبک فلاندی مدرن : الگوهای ساده و  ابتدایی ، بهره گیری از متریال خاص برای دکوراسیون خانه ، استفاده از ترکیبات طبیعی برای دکوراسیون خانه ، استفاده از نور طبیعی برای دکوراسیون فضا . پنجره های بزرگ در اتاق .

مصالح پایه : برنز ، خاکستری ، سفید ، کرم ، سبز روشن .

پالت رنگ : چوب ، سنگ خام ، سفال ، سرامیک ، فلز .

 

دکوراسیون-داخلی-فلاندی-مدرن 

 

معماری داخلی اکتشاف

این سبک طراحی داخلی بیشتر به سفر و گشت و گذار تأکید دارد . میز و صندلی ها در این سبک اغلب برای حمل و نقل آسان طراحی اند . استفاده از وسایل عتیقه مانند چمدان های قدیمی ، صندوق های چوبی و جواهرات از دیگر عناصر این سبک است . طراحی و پیاده سازی این سبک دکوراسیون داخلی کاری زمان بر و حساس است .

ویژگی های سبک اکتشاف : تجهیزات و المان های ساده ،  لوستر خاص ، تجهیزات چوبی ، پرده نازک ، آباژور ایستاده ، تابلوهای مینیمال ، فرش ساده ، میز های مینیمال .

مصالح پایه : فلز ، چوب ، پارکت ، شیشه .

پالت رنگ :سفید ، سبز ، خاکستری ، مشکی .

 

معماری-داخلی-اکتشاف 
طراحی داخلی اروپایی

دکوراسیون داخلی اروپایی ترکیبی جذاب از سبک های سنتی و معاصر را به نمایش می گذارد. در این سبک از استایل و نیز المان های خاص استفاده می شود که قادر است نمای خانه را به طور کلی تغییر دهد . از رنگ های خنثی در کنار متریال های طبیعی چون چوب، سنگ و گرانیت برای طراحی و دکوراسیون فضا های خانه استفاده می شود .

ویژگی های سبک اروپایی : جزئیات آراسته، وسایل کلاسیک ، قطعات هنری انتزاعی و براق ، لوسترها خاص ، تجهیزات فرفورژه ، مجسمه های دیواری آهنی .

مصالح پایه : سنگ ، گچ ، کفپوش های چوبی ، کاشی ، مرمر ، سنگ آهک .

پالت رنگ : قرمز تیره، سبز زیتونی، قهوه‌ای تیره ، نارنجی ، آبی ، سفید ، آبی یخی .

 

طراحی-داخلی-اروپایی 

 

معماری داخلی انگلیسی

فضای داخلی انگلیسی احساسی کلاسیک و سنتی را برای افراد تداعی می کند . طراحان از پالت رنگی گرم و جذاب برای دکوراسیون داخلی خانه استفاده می کنند . انگلیسی ها به مطالعه اهمیتی بسیاری می دهند ، پس وجود یک کتابخانه هرچند کوچک که در کنار آن یک مبل چستر فیلد قرار دارد نیاز است . شاید برای شما نیز سوال پیش آمده باشد مبلمان چستر فیلد چیست ؟ مبل چسترفیلد به مبلمانی گفته می شود که از لمسه کوبی در آن استفاده شده است . معمولا لمسه کاری در پشت و کف کار زده می شود . بهتر است بدانید ، لمسه کوبی همان فرورفتگی های داخل پارچه یا چرم مبل است .

ویژگی های سبک انگلیسی  : آباژور های خاص و زیبا ، مبلمان های مجلل ، کوسن های آنتیک ، استفاده از اشکال هندسی برای تزیین خانه ، تابلو های خاص ، المان های دکوری .

مصالح پایه : چوب ، پارچه های خاص ، کاغذ دیواری ، چرم .

پالت رنگ: صورتی کمرنگ، سفید های خامه ای ، سبز های روشن ، سرخابی ، عنابی .

 

معماری-داخلی-انگلیسی 

 

دکوراسیون داخلی الیزابت

با قدم زدن در خانه ای به سبک الیزابت حتما متوجه این موضوع می شوید که از متریال چوب در هر کجا خانه استفاده شده است . این جزئیات زیبا را اغلب در سقف ها مشاهده می کنید که با صفحات هندسی چوبی و کاشی هایی با نقش و نگارهای الماس تزئین شده اند . سنگ کاری های تزئینی ، ملیله کاری ، نقاشی های دیواری و نقوش گلدار دیوار از شاخه های این سبک است . پنجره های Transom و Oriel نیز از عناصر برجسته معماری یک خانه الیزابت است . این ویژگی های بایستی نادیده گرفته نشود ، این خصوصیات علاوه بر لطافت و ظرافت ، به خاص تر شدن فضای داخلی کمک می کنند .

ویژگی های سبک الیزابت : دودکش‌های بلند ، ایوان‌های ستون‌ دار ، سقف‌های کاهگلی ، الوارهای عمودی و مورب ، پنجره های خوابگاهی ، بهره گیری از اشکال هندسی برای زیبا تر شدن محیط خانه ، نقاشی های دیواری خاص ، المان های برجسته و خاص . استفاده بهینه از فضاها .

مصالح پایه : متریال چوب ، کاشی ، سنگ های تزیینی ، شیشه های خاص برای پنجره .

پالت رنگ: خاکستری ، سفید ، مشکی ، صورتی ، سبز کم رنگ ، قرمز پخته .

 

دکوراسیون-داخلی-الیزابت

 

معماری داخلی مصری

طراحان داخلی مصری برای دکوراسیون و زیبا سازی فضا از کالاهای مختلف استفاده می کنند . رنگی چون طلایی ، نارنجی و زرد زیر مجموعه این سبک دکوراسیون داخلی است . معماران اغلب دیوار ها را با رنگ های مختلفی زرد و قهوه ای ملایم رنگ آمیزی می کردند . پارچه ها به طور معمول از ابریشم و پنبه مصری ساخته می شوند . این پارچه ها کاملاً رنگی و معمولا فاقد هرگونه نقش و نگارهای آراسته هستند . قطعات مبلمان تا حد زیادی هندسی شکل اند و در گوشه ها تزئینات ظریفی دارند .

ویژگی های سبک مصری : پارچه‌های سلطنتی ، اثاثیه ظریف ، مجسمه‌های سه‌بعدی تزئین شده ،فلزکاری های خاص ، استفاده از گیاهان برای دکوراسیون خانه .

مصالح پایه : آجر ، سنگهای حکاکی‌ شده ، گل پخته نشده ، سرامیک های خاص ، نقره ، ماسه سنگ ریز ، سنگ آهک ، گرانیت .

پالت رنگ : آبی ، قرمز ، سبز ، زرد ، سیاه ، سفید ، زرد ماسه‌ای ، کرم ، بژ .

 

معماری-داخلی-مصری

 

طراحی داخلی اکلکتیک

این سبک ادغامی از سبک های مدرن، وینتیج و بوهمی است . در  این سبک دکوراسیون داخلی شما ، انواع مختلفی از مواد و بافت ها باهم ترکیب می کنید و کالای جدیدی را می سازید . در این خانه ممکن است یک مبل چرمی را ببینید که با یک فرش مخمل ست شده است . برخلاف سبک های مینیمالیستی، دکوراسیون داخلی با اکسسوری هایی چون ظروف غذاخوری وینتیج، مجسمه های مدرن، گلدان های گل و موارد دیگر تزئین می شود . تقارن و چیدمان منظم یکی از رکن های اساسی این سبک است .

ویژگی های سبک اکلکتیک : ترکیب ملایم سبک‌ها و طرح‌های دوره‌های مختلف ، استفاده غیرمنتظره از اشیا ، ترکیب آسان وسایل قدیمی و جدید ، وجود لوازم دست‌ساز و یا اقلامی با ارزش ، استفاده مفید از نقطه کانونی . سازگاری و هماهنگی فضا .

مصالح پایه : پارچه ، چوب ، سنگ ، شیشه .

پالت رنگ : قرمز و طلایی ،کرم و قهوه‌ای .

 

طراحی-داخلی-اکلکتیک

 

دکوراسیون داخلی رنسانس

سبک رنسانس به تقارن ، تناسب بسیار اهمیت می دهد . سبک رنسانس هلندی ارگانیک تر از نمونه ایتالیایی آن است ، این سبک تمایل دارد نئوکلاسیک تر پیاده سازی شود . تختخواب ها و میزهای غذاخوری بزرگ از بلوط سنگین با پایه های پیاز دار یا مارپیچی از شاخه های این سبک است . همچنین میزهای سنگی و وسایل آهن فرفورژه دو عنصری هستند که در سبک رنسانس بسیار دیده می شوند . آویز های معروف به عربی از دیگر نماد های اصلی این سبک است .

ویژگی های سبک رنسانس : ساختار مستطیلی ، استفاده از ستون ، نمای متقارن ، پنجره های طاق دار ، سقف صاف و نقاشی شده ، سقف داخلی مسطح یا حفره‌ مانند ، آذین‌های بالای درب یا همان سنتوری‌ های سه‌گوش . اشکال متناسب ، هماهنگ و برازنده ، تزئینات عتیقه ای روی دیوارها ، پارچه های ساخته شده از پارچه های طبیعی ، کفپوش های گران قیمت .

مصالح پایه : سنگ ، پارچه لوکس ، چوب ، طلا ، مرمر ، فلز .

مصالح پایه : قهوه ای ، طلایی ، کرم، سبز روشن ، قرمز تیره ، آبی ، زرد .

 

دکوراسیون-داخلی-رنسانس

 

دکوراسیون داخلی دیرکتوریه

طراحی داخلی دیرکتوریه در پایان قرن هجدهم ظهور کرد و ویژگی های هر دو سبک یونانی و رومی را در خود جای داده است . مبلمان های سبک Directoire زیبا و ساده هستند که به دلیل این سادگی قادر هستند نمای خانه را به طور کلی تغییر دهند . متصدیان و سازندگان مبلمان ، از استایل های خاصی برای طراحی و دیزاین مبلمان استفاده می کنند . متداول ترین وسیله در این سبک مبلمان های تختخواب شو است ، با استفاده از این کالا در فضای خود صرفه جویی می کنید .

ویژگی های سبک دیرکتوریه : پله های مارپیچ ، پنجره های بزرگ و خاص ، مواد طبیعی و رنگ های خاکی ، خطوط تمیز ، استفاده از نور طبیعی برای دکوراسیون کردن فضا ، مبلمان ساده و کاربردی ، تابلو های خاص . فرش های فانتزی .

مصالح پایه : پلاستیک ، چوب راش ، فلز ، چوب گردو ، چوب بلوط  ، شیشه ، سنگ‌های طبیعی .

پالت رنگ : سفید ، کرم ، نخودی ، خاکی ، نسکافه ای .

 

دکوراسیون-داخلی-دیرکتوریه

 

معماری داخلی دانمارکی

سبک دانمارکی از Style مدرن و معاصر الگو گرفته است . برای دیزاین و طراحی خانه از رنگهای خنثی مانند سفید، خاکستری و بژ در کنار رنگ های روشن برای ایجاد یک تضاد زیبا استفاده می شود . با استفاده از این سبک خاص می توانید نمای و استایل خانه را به طور کلی تغییر دهید و فضایی زیباتر را برای خود و عزیزان تان ایجاد کنید .

ویژگی های سبک دانمارکی : دکوراسیون سطح زمین بدون نیاز به فرش ، خطوط تمیز و درست ، ایجاد فضای آزاد برای کار ، استفاده از نور طبیعی ، ساخت تجهیزات مقرون به صرفه، راحت و زیبا ، الگوهای خاص صندلی برای دکوراسیون فضا ، کوسن و آباژور های خاص .

مصالح پایه : چوب ، گچ ، سیمان ، پشم، موهر، پوست گوسفند ، کتان .

پالت رنگ : خاکستری تیره ، سفید ، بژ ، یخی ، سبز ، طوسی روشن .

 

معماری-داخلی-دانمارکی 

 

طراحی داخلی دهکده

سبک دهکده دارای ویژگی های خاص و منحصر به فردی است . رنگ های آرام و خنثی ، وسایل کاربردی ، پارچه های گلدار و راه راه همگی نشان دهنده این سبک است .  طراحان با استفاده از  چوب کاج و بلوط  تجهیزات را برای خانه می سازند و به کمک آنها محیط زندگی را زیبا تر می کنند .  وسایل و المان های این پلان دارای مدلهای مختلفی است . برای دیزاین فضا داخلی خانه تا حدودی از الگو های پتینه استفاده کنید .

ویژگی های سبک دهکده : رنگ‌های زنده ، ملافه‌های مجلل ، الگوهای ابتدایی مبلمان ، لوازم جانبی منحصر به‌ فرد ، فرش‌های بادوام و خاص ، کرکره‌های چوبی ، تابلو های آنتیک و زیبا ، تجهیزات دکوری متمایز ، کوسن های ساده و تک رنگ . ساخت و ایجاد وسایل چوبی برای دیزاین محیط خانه .

مصالح پایه : فلز ، چوب ، سنگ ، پارچه های آنتیک ، شیشه .

پالت رنگ : کرم ، شکلاتی ، مشکی ، قهوه ای تیره ، قرمز ، شیری ، دارچینی .

 

طراحی-داخلی-دهکده 

 

معماری داخلی مشترک المنافع

طراحی خانه مشترک المنافع بر اصول اولیه متمرکز است . شاید برای شما سوال پیش آمده باشد قوانین ابتدایی دکوراسیون داخلی چیست ، بایستی بدانید این آیتم ها شامل (تعادل ، تقارن ، رنگ های مناسب ، الگوهای درست ، بافت های مختلف ، روشنایی ، کنتراست ، است . ) حال که دقیق این گزینه ها را می شناسید باید از آنها دقیق و اصولی استفاده کنید . این سبک بیشتر به عملکرد وسایل توجه می کند و بعد از آن به سبک و استایل . این الگو ویژگی های مشابه با سبک باهاوس دارد ، به جای روکش های مخملی یا ابریشمی ، از چرم برای افزایش حس آرامش استفاده  کنید .

ویژگی های سبک مشترک المنافع : مبلمان های خاص با خطوط زیاد و متمایز ، تجهیزات کلاسیک ، استفاده از المان ها با روکش مخمل ، بهره گیری از نور طبیعی برای دکوراسیون خانه ، سقف شیب دار ، شیشه و آینه های خاص ، استفاده از گل و گیاه .

مصالح پایه : ابریشم ، مخمل ، چوب ،  چرم گاوی .

پالت رنگ : سبز تیره و آبی، قهوه ای و خاکستری .

 

معماری-داخلی-مشترک-المنافع

 

دکوراسیون داخلی مستعمره انگلیس

این سبک برگرفته از دورانی است که بریتانیا بر کشور های دیگری همچون چین ، هند و … تسلط داشته است . در این الگو از پارچه های پنبه ای برای دکوراسیون و چیدمان فضاهای خانه استفاده می شود . رایج ترین پالت رنگی این سبک شامل سفید ، بژ و قهوه ای است. استفاده از این پالت رنگی باعث می شود تا ظاهری ملایم و لطیف به خانه بدهد . برای زیبا تر شدن محیط زندگی می توانید از گل ها و نیز گیاهان مختلف استفاده  کنید و به کمک آنها محیط زندگی خود را زیبا کنید .با استفاده از چوب مبلمان و تجهیزات مختلف را طراحی و پیاده سازی کنید .

ویژگی های سبک مستعمره انگلیس : فرش ها با چاپ های جالب ، عناصر دکوری طلایی ، کاشی های دکوری آنتیک ، کفپوش ها با الگوهای انگلیسی ، مبلمان با پایه های خمیده . استفاده از ترکیبات طبیعی برای دکوراسیون فضا ، سادگی فرم ها ، خطوط واضح و مهار شده ، دیوارهای پنلی .

مصالح پایه : چوب ، شیشه ، گچ ، آینه ، پارچه های خاص ، کریستال .

پالت رنگ : سفید ، خاکی ، کرم ، قهوه ای ، نخودی  .

 

دکوراسیون-داخلی-مستمره-انگلیس

 

طراحی داخلی آمیش

خانه ای به سبک آمیش دارای الگو و فرم های خاصی است . مردمان آمیش به این عقیده بودند این دنیا فانی است و بایستی از لحظه لحظه زندگی استفاده کرد . آنها به شیوه سنتی و بدون استفاده از دستاورد های فنی جدید زندگی می کنند ، شغل بیشتر مردمان آمیش کشاورزی و اسب سواری است . آنها به شیوه سنتی و بدون استفاده از دستاورد های فنی جدید زندگی می کنند .  این افراد برای ساخت وسایل دکوری خود از متریال مختلفی همچون آهن، مس و قلع استفاده می کنند .

ویژگی های سبک آمیش : استفاده از تجهیزات و المان های ساده برای دکوراسیون خانه ، ابتدایی بودن الگو وسایل ، فرش های ساده ، آباژور های زیبا ، شمع های سویا ، سبدهای دستبافت ، ساعت دیواری بزرگ ، کفپوش مشمع ، استفاده مفید و دقیق از نور طبیعی .

مصالح پایه : چوب راش و بلوط ، آهن ، نقره ، برنج ، چرم ، پارچه های طرح دار .

پالت رنگ : کرم ، شکلاتی ، کرم ، سفید ، خاکستری .

 

طراحی-داخلی-آمیش 

 

معماری داخلی آرتیسین

رنگ های گرم، بافت های ناهموار همگی بیان کننده سبک آرتیسین هستند . در این سبک تمامی وسایل از متریال های با کیفیت ساخته شده می شوند . کابینت های چوبی، شیر های برنزی و نیز منبت کاری از نشانه های بارز این سبک است . برای مبلمان و فرش ها از پارچه ها و الگوهای گلدار، انتزاعی خاص استفاده می شود . تمامی وسایل روشنایی به کاربرده در این سبک همگی دست ساز است ، این اجناس قادر هستند محیط خانه را زیباتر کنند .

ویژگی های سبک آرتیسین : بافت های ناهموار و خاص ، دیوار کوب های بامبو ، نور پردازی پنجره ، آینه های دکوری ، آثار هنری ، خطوط تمیز با جزئیات ، آرامش و هماهنگی در فضا ، تجهیزات دکوری خاص ، تجهیزات دست ساز . سقف های شیب دار ، گل های طبیعی ، تابلو جملات انگیزشی .

مصالح پایه : برنج ، چوب ، پارچه های خاص ، فلز ، مخمل ، بامبو .

پالت رنگ : کرم ، خاکی ، بژ ، خاکستری ، سفید .

 

معماری-داخلی-آرتیسین

 

طراحی  داخلی مستعمره آمریکایی

این سبک یکی از پر کاربرد ترین پلان ها برای چیدمان و طراحی خانه های قدیمی آمریکایی است . طراحان از الگو ها و نیز نماد های سنتی برای طراحی و دکوراسیون فضا استفاده می کنند . این پلان قادر است استرس و نیز اضطراب شما را کنترل کند . طراحان داخلی از رنگهای بزنی و نیز خاکستری استفاده می کنند و به کمک آنها دیوار را زیباتر می کنند . مبلمان های دست ساز ، میز و صندلی های سفارشی ، همراه با حکاکی های پیچیده و طرح های همچون شکوفه از نشانه های اصلی این سبک است . طراحان تجهیزات را با استفاده از چوب سنجد ، گیلاس، افرا و یا گیاه خارک میسازند .

ویژگی های سبک مستعمره آمریکایی : تقارن ، سقف های پهن ، پنجره های بزرگ ، مبلمان خاص ، لوازم جانبی کم ، چراغ های رومیزی و دیواری خاص ، پارتیش های مختلف ، نقاشی های خاص ، استفاده از پارچه های رنگی برای دکوراسیون خانه ، استفاده از نور طبیعی در کنار تجهیزات نور پردازی . قفسه گل و کتاب .

مصالح پایه : چوب ، مس ، برنج  ، فلز ، حصیر .

پالت رنگ : عاجی ، خاکی ، بژ ، قهوه ای تیره ، سبز ، آبی ، زیتونی .

 

معماری-داخلی-مستعمره-آمریکایی 

 

دکوراسیون داخلی کوتاژ

اساس این سبک بر آرامش است ، در کل افراد باید در هنگام حضور در فضایی با سبک کوتاژ احساس راحتی خاصی را تجربه کنند . در این الگو ، به جای پارچه های سنگین ، از پارچه های سبک مانند تور و پنبه برای چیدمان و دیزاین خانه استفاده می شود . مبلمان راحتی و معمولی ، کاناپه های ساده از نشانه های این پلان است . از رنگهای شاد و پاستیلی برای طراحی فضای داخلی خانه استفاده می شود .

ویژگی های سبک کوتاژ  : اثاثبه راحت و ابتدایی ، عناصر طبیعی ، مبلمان چوبی ساده ، تجهیزات و المان های دکوری کم و ساده ، کاهش استرس ، افزایش محیط کار و فعالیت .

مصالح پایه : آجر ، سنگ ، شیشه ، پارچه های مختلف ، کنف ، چوب ، حصیر .

پالت رنگ : بژ ،کرم ، آبی ، صورتی ، نسکافه ای ، سبز ، یاسی ، سفید ، یخی .

 

طراحی-داخلی-کوتاژ

 

معماری داخلی چیپندیل

این سبک از الگوهای محاصر چینی الگو برداری شده است . پشتی های بلند مبلمان از نشانه های این سبک است . از دیگر مشخصات مبلمان چیپندیل میتوان به پاهای مخروطی ، پایه چماقی و الگوهای توری اشاره کرد . تجهیزات این سبک دکوراسیون داخلی به طور معمول از چوب ماهون ساخته می شود . چوب ماهون، ماده ای است که به راحتی تراشیده می شود و در برابر سایش روزمره مقاومت است . صندلی ها با پارچه های ظریف مخمل یا ابریشم طراحی و دکوراسیون شده اند .

ویژگی های سبک چیپندیل : قوس های خاص بر روی تجهیزات ، پشتی های روبانی ، تجهیزات تزیینی مختلف و متمایز ، مبلمان های خاص و زیبا ، آینه های دکوری آنتیک .

مصالح پایه : طلا، نقره ، برنز ، چوب ماهون ، گیلاس ، پارچه های مخمل و ابریشم .

پالت رنگ : قهوه ای ، سفید خامه ای ، خاکستری ، خاکی .

 

معماری-داخلی-چیپندیل

 

طراحی داخلی پست مدرن

دیزاین و نیز چیدمان سبک پست مدرن کاملا با سبک های دیگر متفاوت است . خانه های پست مدرن دارای نظم خاصی است .معماران از پالت رنگی خنثی در این برای چیدمان و دکوراسیون فضا های خانه استفاده می کنند . طراحان برای کف سازی  خانه بیشتر از متریال چوب، کاشی و یا بتن استفاده می کنند  . پارچه های خاص همراه با تو دوزی مخمل  از نشانه های این پلان است . برای افزایش انرژی مثبت در خانه می توانید از پنجره های بلند استفاده کنید ، به طور کلی نور طبیعی انرژی منفی را دفع می کند و از طرفی نشاط و شادی را وارد محیط زندگی می کند .

ویژگی های سبک پست مدرن : کف پوس های چوبی ، شومینه های قدیمی ، سطوح براق و متالیک ، تجهیزات دکوری خاص و زیبا ، مبلمان های خاص و زیبا ، کوسن های فانتزی ، استفاده مفید از نور طبیعی ، وسایل مخروطی و لوله ای .

مصالح پایه : برنج ، مرمر ، گچ ، چوب ، تراورتن ، قطعات پلاستیکی ، شیشه های رنگی ، مخمل ، فلز .

پالت رنگ : پاستیلی ، خاکستری ، سفید ، خاکی ، مشکی ، زرد خردلی ، آبی ، مشکی .

 

طراحی-داخلی-پست-مدرن 

 

دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

اجرایی دکوراسیون داخلی با سبک اسکاندیناوی تا حدودی به فضاهای داخلی خانه زیباتری میبخشد . این سبک تا حدودی شبیه سبک روستیک است ، این شباهت را می توان در استفاده از متریال طبیعی ، خطوط تمیز و سادگی مشاهده کرد . در این الگو ، کف تمام قسمت ها به جز حمام و سرویس بهداشتی از چوب پوشیده می شود . دیوارها به طور معمول سفید یا خاکستری هستند و از پارچه های آبی برای مبل ها ، فرش ها و ملافه ها استفاده می شود تا رنگ و بوی خانه حس و حالی مرده و بی روح به خود نگیرد . در خانه اسکاندیناوی شومینه در نقطه کانونی و اصلی قرار می گیرد تا فضا را گرم و از سردی متریال های استفاده شده کم کند.

ویژگی های سبک اسکاندیناوی : تجهیزات و المان های ساده و ابتدایی ، افزایش نظم در محیط ، استفاده از تجهیزات مختلف برای نور پردازی خانه ، جلوگیری از پرت شدن فضا ، تقارن ، بهره گیری دقیق از فضا ها ، کفپوش های چوبی .

مصالح پایه : چوب ، فلز ، آهن ، پارچه های ساده ، کتان ، پشم ، چرم ، کنف .

پالت رنگ : مشکی ، قهوه ای ، کرم ، صورتی ، سبز ملایم  سفید ، کرم ، یخی ، نسکافه ای .

 

دکوراسیون-داخلی-اسکاندیناوی 

 

معماری داخلی مکزیکی

خانه های مکزیکی حس و حالی شبیه به فضای داخلی خانه های سبک الکتریکی دارند . این سبک سرشار از رنگ هایی از قبیل صورتی روشن ، سبز ، زرد، نارنجی و قرمز است . از نماد های این سبک می توان به شمعدان، قابلمه های سرامیکی، ظروف فلزی و فرش های دستبافت اشاره کرد . اکسسوری های سفالی مکزیکی دارای نقوش و طرح های پیچیده هستند .

صندلی ها ، میزها و مبل ها براساس الگوی مکزیکی طراحی می شوند  . این مبلمان معمولا با چوب های تیره رنگ و ترکیب آن ساخته و پرداخته می شوند . همچنین از نقوش و الگوهایی خاص می توان برای دکوراسیون مبل ها و کوسن ها استفاده کرد . بسیاری از حمام یا آشپزخانه های مکزیکی دارای کاشی های سنتی تالاورا (Talavera) هستند که با دست رنگ آمیزی شده اند .

ویژگی های سبک مکزیکی : منسوجات گلدوزی شده ، تجهیزات و المان های دست ساز ، کاکتوس ، نور پردازی های خاص ، چوب های پایه و ابتدایی ، کاشی های طراحی شده با دست ، خطوط ساده و تمیز ، بشقاب های تزیینی برای دکوراسیون خانه .

مصالح پایه : چوب ، سنگ ، کاشی ، سرامیک .

پالت رنگ : آبی روشن، زرد ، قرمز ، سبز ، بنفش .

 

معماری-داخلی-مکزیکی 


 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید